Informacje o chipowaniu i rejestrze

Baza Canis e Catus.

Ogólnopolski Rejestr Bazy Canis e Catus powstał z myślą o wszystkich właścicielach psów i kotów. Mamy na celu zmniejszenie liczby zagubionych i bezpańskich zwierząt, dzięki gromadzeniu danych zwierząt, oznakowanych elektronicznie. Jesteśmy ogólnopolską bazą zbiorów informacji dotyczących zwierząt zaczipowanych dostępną 24h 7 dni w tygodniu. Po przez różne akcje i prowadzone kampanię ale również dzięki internetowi uświadamiamy wszystkich właścicielom, że samo założenie microczipa swojemu pupilowi nie jest wystarczające aby zapewnić mu identyfikację. Pomagamy zrozumieć jak ważna jest elektroniczna identyfikacja i rejestracja każdego mikroczipa w bazie danych. Naszą akcję upowszechniającą przeprowadzamy również podczas organizowanych pokazów psów i kotów rasowych oraz szkoleniom.

Po co czipować i rejestrować psa?

Każdego roku tysiące zagubionych zwierząt trafia do schronisk dla bezdomnych zwierząt. Niestety niektóre z tych zwierząt nigdy nie wracają do swoich właścicieli tylko dlatego, że nie można ich zidentyfikować. Jedyne skuteczne rozwiązanie to zaczipowanie swojego pupila, jednakże samo zaczipowanie nie wystarczy! Aby czip spełniał swoje 100% właściwości należy zarejestrować go w naszej bazie. Dzięki takiej rejestracji nr. czipa twojego zwierzaka będzie przypisany do twoich danych co zdecydowanie ułatwi mu powrót do domu w razie jego zaginięcia .

Chip co to jest?

Mikroczip to niewielkich rozmiarów układ zatopiony w szklanej kapsule, której wymiary odpowiadają wielkości ziarenka ryżu, posiada on 15-cyfrowy numer identyfikacyjny. Mikroczip może implantować Lekarz Weterynarii. Implantacja odbywa się przez wprowadzenie mikroczipa do organizmu zwierzęcia za pomocą strzykawki jednorazowego użytku. Cały zabieg dla zwierzęcia jest bezbolesny, przypomina podanie zastrzyku. Mikroczip aplikuje się podskórnie w środkowej części szyi po jej lewej stronie, bądź na grzbiecie pomiędzy łopatkami. Chip jest całkowicie bezpieczny dla zwierzęcia i nie powoduje u niego żadnego dyskomfortu. Aplikowany jest tylko raz w życiu twojego pupila, iż nie zużywa się dzięki czemu nie wymaga wymianie. Nie jest on zasilany żadnym systemem bateryjnym ani akumulatorami, więc nie wymaga ładowania. Dekodowanie piętnastocyfrowego identyfikatora odbywa się na zasadzie odbijania fal radiowych specjalnym urządzeniem. Dla zwierzęcia przeprowadzona procedura dekodowania sygnału nie jest odczuwalna. Bazy danych wiążą numer identyfikacyjny z danymi osobowymi właściciela i w ciągu kilku minut można dowiedzieć się kto jest właścicielem zwierzęcia. Zabieg nie jest kosztowny, zaś zwierzę od razu po założeniu czipa może udać się z właścicielem do domu.